Obnovený ochotnický spolek Tyl na Nové Hospodě (založeno 1905) o. s.
NAVIGACE
  DOMŮ
  CHYSTANÉ AKCE
  PROBĚHLÉ AKCE
  HISTORIE
  ČLENOVÉ
  NÁVŠTĚVNÍ KNIHA
  ODKAZY
  PŘIHLÁŠENÍ
HISTORIE

V roce 1905 založili Celestin Pišna, Karel Tichý a Josef Stinka Dělnický ochotnický spolek "Tyl" na Nové Hospodě, který fungoval až do začátku 50. let 20. století. V dobách před první světovou válkou a hlavně pak za druhé světové války, kdy musel být spolek přidružen k želiveckému SK, plnil i osvětovou a vlasteneckou úlohu. Řadami členů prošly celé generace místních obyvatel. Nejčastěji se hrály hry českých klasiků (Tyl, Klicpera, Jirásek) a operety (oblíbené hlavně ve 30. a 40. letech).
V roce 1930 získal spolek své vlastní jeviště na Nové Hospodě přístavbou sálu za místní hostinec pana Dostála. V současné době se v těchto místech nachází bowling.
Po více jak sto letech od založení jsme si řekli, že by byla velká škoda, kdyby tato dlouholetá tradice zanikla. Tak v roce 2006 se z pravnuků zakladatelů a jejich přátel začalo formovat nové sdružení nadšenců do divadla i regionální historie.

historické fotografie vystpoupení spolku Tyl v roce 1941 v přírodním amfiteatru Hůrka
  V SOBOTU 24.11. 2012
OD 19.30HOD.
PREMIÉRU HRY
PAVLA DOLEŽALA
ČARODEJNICKÁ POHÁDKA
V KD KAMENICE

This website was created for free with Own-Free-Website.com. Would you also like to have your own website?
Sign up for free